Results (2021-Present)

2022

4th Grade

Individual

  1. Chase (Berryhill)
  2. Riley May (Berryhill)
  3. Declan Wixoh (Berryhill)
  4. Elijah Nixon (Berryhill)
  5. Jonathan Haglund (S. S. Dixon Intermediate)
  6. Leah Pierre (Berryhill)
  7. Kaitlyn Robb (Berryhill)
  8. Atticus Hartfield (Berryhill)
  9. Annabelle T. Whaley (Berryhill)
  10. Isabella Elicier (Berryhill)

Team

  1. Creative Learning Academy Team 1
  2. Berryhill Team 3
  3. Creative Learning Academy Team 2

5th Grade

Individual

  1. Swaroop Sharma (S. S. Dixon Intermediate)
  2. Jackson Butler (S. S. Dixon Intermediate)
  3. Hunter deGraaf (Jay)
  4. Blake Skipper (S. S. Dixon Intermediate)
  5. Grace Otlen (S. S. Dixon Intermediate)
  6. Joseph Bass (W.H. Rhodes)
  7. Tyler Flowers (Jay)
  8. Jane Stillings (W.H. Rhodes)
  9. Owen Thorne (S. S. Dixon Intermediate)
  10. Blake Lee (S. S. Dixon Intermediate)

Team

  1. S.S. Dixon Intermediate Team 1
  2. S.S. Dixon Intermediate Team 2
  3. Berryhill Team 1

Math I

Individual

  1. Avigail Carig (Bellview Middle)
  2. Peter Ruiz (Creative Learning Academy)
  3. Jonathan Nguyen (Bellview Middle)
  4. Dakotah Bench-Phillips (Bellview Middle)
  5. Seth Kerman (Creative Learning Academy)
  6. Alex Sluder (Bellview Middle)
  7. Layla Welch (Bellview Middle)
  8. Nathan Hultstrand (Creative Learning Academy)
  9. Lueas Floglemon (Bellview Middle)
  10. Ky’asia Robinson (Bellview Middle)

Team

  1. Sims Middle Team 1
  2. Ransom Middle Team 1
  3. Creative Learning Academy Team 1

Math II

Individual

  1. Izzy Killebrew (Ransom Middle)
  2. Kaitlyn Nguyen (Sims Middle)
  3. Jay Shirtey (Bellview Middle)
  4. Charlotte Kauzlarich (Ransom Middle)
  5. Erin Reilly (Creative Learning Academy)
  6. Armani Brooks (Bellview Middle)
  7. Kaitlin Waggoner (Ransom Middle)
  8. Christian Burt (Ransom Middle)
  9. Chamayia Brown (Bellview Middle)
  10. Serenity Guy (Brown Barge Middle)

Team

  1. Ransom Middle Team 2
  2. Sims Middle Team 1
  3. Creative Learning Academy Team 1

Algebra I

Individual

  1. Sean Fang (Creative Learning Academy)
  2. Long Hoang (Brown Barge Middle)
  3. Joshua Ebv (Sims Middle)
  4. Ray Duong (Brown Barge Middle)
  5. Richard Chi (Sims Middle)
  6. Mika Nutter (Ransom Middle)
  7. Nhu Hoang (Bellview Middle)
  8. Jordan Foster (Brown Barge Middle)
  9. Ryan Serrits (Brown Barge Middle)
  10. Calvin Kufer (Creative Learning Academy)

Team

  1. Creative Learning Academy Team 2
  2. Ransom Middle Team 1
  3. Bellview Middle Team 2

Geometry

Individual

  1. Benjamin Fluharty (Sims Middle)
  2. Adam Penrod (Sims Middle)
  3. Allison White (Sims Middle)
  4. Dillon DelRosario (Sims Middle)
  5. Lauren Strickland (Creative Learning Academy)
  6. Parker Mims (Ransom Middle)
  7. Ashley Truong (Ransom Middle)
  8. Jaylin Charlery (Ransom Middle)
  9. Willow Beachner (Ransom Middle)
  10. RMS Tompkins (Sims Middle)

Team

  1. Sims Middle Team 2
  2. Ransom Middle Team 1
  3. Ransom Middle Team 2

2021

Math I

1st Place

St. Paul Catholic School

  • Paige Seuzeneau
  • Connor

Math II

1st Place

St. Paul Catholic School

  • Team: Cheese Balls 14
  • Saen Griffin
  • Caden Hosse
  • Brody Deexe

2nd Place

St. Paul Catholic School

  • Erin Smith
  • Cameron Kerr
  • Addison Garrett
  • Jax Lagergren

Algebra I

1st Place

Sims Middle School

  • Team: Sims Team 1
  • Adam Penrod
  • Benjamin Fluharty

2nd Place

St. Paul Catholic School

  • Walton Buckley
  • Diego Contreras
  • Hutch Bullard
  • Victoria Lee